Wycieczki

Naukowo i atrakcyjnie, czyli 3a w Toruniu

_dsc7875

 

W dniach 9 – 10.03.2017r nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Torunia. Brała w niej udział większość osób z klasy 3a. Swoją podróż pociągiem zaczęliśmy o godzinie 6:40 i trwała ona około 1,5 godziny.

Po przybyciu do Torunia niezwłocznie udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie czekały na nas dwugodzinne zajęcia warsztatowe z fizyki. W czasie ich trwania nauczyliśmy się kilku nowych rzeczy, ale przede wszystkim utrwaliliśmy swoją wiedzę nabytą na lekcjach i mieliśmy okazję wykorzystać ją w praktyce. Po zakończonych warsztatach udaliśmy się do Centrum Chemii                 w Małej Skali, gdzie wykonywaliśmy w parach doświadczenia chemiczne oraz zapisywaliśmy ich przebieg wraz z wnioskami na specjalnie przygotowanych kartach pracy. Niestety po 150 minutach musieliśmy przerwać zajęcia by zdążyć na godzinę 14 do Planetarium. Tam w trakcie godzinnego seansu „W poszukiwaniu życia” dowiedzieliśmy się jak powstały żywe organizmy na naszej planecie oraz jakie są szanse na odnalezienie ich na innych planetach, nie tylko tych sąsiadujących z Ziemią. Po skończonym pokazie wróciliśmy do Centrum Chemii w Małej Skali, a tam miedzy 15:00, a 17:00 kontynuowaliśmy przeprowadzanie chemicznych doświadczeń. Po zakończeniu zajęć udaliśmy się na obiadokolację, a następnie zakwaterowaliśmy się w Hostelu Freedom, gdzie czekały nas jeszcze ponad trzy godziny do ciszy nocnej, które spędziliśmy na wspólnej zabawie i rozmowach.

Następnego dnia już o godzinie 9:00 byliśmy wypoczęci i gotowi do dalszych atrakcji. Miedzy 9:30, a 12:00 ponownie przebywaliśmy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Mieliśmy czas by indywidualnie zapoznać się ze znajdującymi się tam interaktywnymi wystawami. Bardzo chętnie poszerzaliśmy swoją wiedzę z różnych zakresów, a zaproponowane przez Centrum Nowoczesności obiekty dobrze wyjaśniały różne otaczające nas zjawiska. Gdy minął wyznaczony czas tak jak poprzedniego dnia zawitaliśmy w Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie kontynuowaliśmy swoją pracę przez godzinę zwieńczoną spektakularnym pokazem trochę mniej bezpiecznych doświadczeń,                  w których także mieliśmy swój pośredni udział. Ciągle zachwyceni zakończonymi pokazami udaliśmy się na zwiedzanie Torunia, które wszyscy bardzo dobrze wspominamy. Niektórzy z nas wykazując się wiedzą zdobyli unikatowe pamiątki w formie rycerskich certyfikatów. Bez wątpienia wiele wynieśliśmy z opowieści sympatycznego pana przewodnika, a zwiedzanie to zapamiętamy na długo. Po zapoznaniu się z historią odwiedzonego miasta zjedliśmy obiad i zagospodarowaliśmy godzinę na indywidualny spacer po Toruniu połączony z zakupami.

Około godziny 19:00 pełni pozytywnych emocji wyruszyliśmy pociągiem powrotnym do Gniezna, by dwadzieścia minut po godzinie 20:00 udać się do domów, ze świadomością, że nasza wspólna wycieczka do Torunia jest już tylko miłym, szkolnym wspomnieniem. J

Joanna Kubasik

« z 2 »

PRZEDŚWIĄTECZNIE…W BERLINIE

015

W piątek  2 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Berlina. Głównym celem wyjazdu był jarmark bożonarodzeniowy. Oczywiście nie zabrakło także  zwiedzania stolicy Niemiec. Najpierw zobaczyliśmy „Checkpoint Charlie”, a następnie odwiedziliśmy muzeum „Topografia terroru”. Spacerując, widzieliśmy także  Katedrę Berlińską, Bramę Brandenburską, gmach (parlamentu) Reichstagu, Wyspę Muzeów  oraz  okazałą siedzibę  pani kanclerz Niemiec. Na koniec pobytu w Berlinie zwiedziliśmy Muzeum Techniki. Do Gniezna wróciliśmy z nowymi przeżyciami i  wiedzą  na temat  stolicy naszych zachodnich sąsiadów.


BERLIN ŚWIĄTECZNIE

Uczniowie naszej szkoły 07 grudnia 2015 r. uczestniczyli w przedświątecznej wycieczce do Berlina. Odwiedziliśmy Berlińskie ZOO, a konkretnie akwarium, w którym podziwialiśmy niesamowite okazy podwodnego świata. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia pomnika „Pomordowani Żydzi Europy”, następnie przeszliśmy pod Bramę Brandenburską, spacerowaliśmy reprezentacyjną aleją Unter Den Linden udając się na Bebel Platz, Wyspę Muzealną i w okolice Czerwonego Ratusza. Kolejnym punktem programu był pobyt na jednym z tradycyjnych Jarmarków Bożonarodzeniowych, czyli Weichnachtasmarkt połączony z zakupami w Primarku. W świątecznych nastrojach wróciliśmy do Gniezna.

 


Klasy językowe zwiedziły Włochy…

null

Jeden majowy tydzień klasy 3b i 1b spędziły we Włoszech. Na początek podziwialiśmy uroki Wenecji – miasta zbudowanego z wysp połączonych kanałami. Dwa kolejne dni przeznaczyliśmy na podbój Rzymu. Odwiedziliśmy Koloseum, Forum Romanum, fontannę Di Trevi, Bazylikę św. Piotra z grobem Jana Pawła II, Muzea Watykańskie i wiele innych interesujących miejsc. Dotarliśmy również do Toskanii, gdzie szczególnym urokiem urzekła nas Siena oraz średniowieczne miasteczko San Gimignano . Nie wypadało pominąć legendarnego miasta zakochanych, czyli Werony. Spodobał się nam balkon Julii oraz jej pomnik, przynoszący szczęście w miłości każdemu, kto go dotknie. Ładna pogoda, wspaniała atmosfera i mnóstwo wrażeń spowodowały, że ta wyprawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

 
BERLIN ŚWIĄTECZNIE

PROGRAM WYCIECZKI

Wyjazd ok. 05:00 z miejsca zbiórki. Przejazd do Berlina, stolicy Niemiec. Zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty przy pozostałościach muru berlińskiego, przejedziemy autokarem przez byłe przejście graniczne Checkpoint Charlie, udamy się przed Reichstag – siedzibę niemieckiego Bundestagu, gdzie wjedziemy na kopułę, skąd będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, a także poznamy ciekawostki na temat parlamentu oraz budynków, które znajdują się w jego pobliżu.

 Następnie udamy się w kierunku pomnika: „Pomordowani Żydzi Europy”, przejdziemy pod Bramę Brandenburską i reprezentacyjną aleją Unter Den Linden przejdziemy na Bebel Platz, Wyspę Muzealną, na której zobaczymy Berliner Dom, budynki muzeów.

Kolejnym punktem programu będzie pobyt na jednym z tradycyjnych Jarmarków Bożonarodzeniowych, czyli Weichnachtsmarkt. Tutaj obok możliwości zakupu drobnych upominków przewidujemy także możliwość zakupów w centrum handlowym na Alexanderplazt ze sklepem Primark.

Następnie udamy się do muzeum techniki (wstęp w cenie) gdzie będziemy mogli odkryć, jak przez wieki rozwijało się kolejnictwo, lotnictwo, żeglarstwo, przemysł włókienniczy, optyczny, itp. Młodzież w trakcie pobytu w muzeum rozwiązuje karty pracy przygotowane przez nasze biuro. Wyjazd z Berlina, przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych.

Organizator wycieczki:

Smile Travel

62-270 Kłecko, ul
Gnieźnieńska 18

GSM: + 48 609 531 869

www.wycieczkigrupowe.com

www.smile-travel.pl

l.tomczak@wycieczkigrupowe.com
NIP: 7882308618


Przyjemnie i pożytecznie…

null

Tak właśnie spędziliśmy jeden dzień w Poznaniu. Dwie klasy -1a i 1b- wraz z opiekunami postanowiły odwiedzić ciekawe miejsca w stolicy Wielkopolski. Jednym z nich była palmiarnia, w której zgromadzono wiele roślin z różnych stref klimatycznych. Pan Dyrektor omówił nam niektóre okazy, a następnie rozdał karty pracy do wykonania w grupach. Rywalizacja była emocjonująca,ale wszyscy daliśmy radę. Kolejne zadania czekały nas w Muzeum Narodowym. Najpierw uczestniczyliśmy w lekcji, która miała nam pomóc prawidłowo interpretować dzieło malarskie. Następnie pani Fiederowicz wskazała nam cztery obrazy i poprosiła, aby każdy wybrał jeden z nich do opisu. Samodzielnie wykonany opis zostanie oceniony. Wielkośćzbiorów muzeum zrobiła na nas wrażenie. Na koniec czekała nas słodka niespodzianka – pyszny pączek w tłusty czwartek! Miłe są takie wyjazdy, gdy przyjemnie spędzamy czas z kolegami,a równocześnie zdobywamy nową wiedzę i umiejętności!

UCZNIOWIE 1A i 1B

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookie
ZAMKNIJ
Skip to content