Digital Kids馃ぉ

TADAM! Digital Kids, czyli cyfrowy plac zabaw w Bibliotece oficjalnie otwarty! Biblioteczna maskotka Myszka Marcysia z pomocnicami przeci臋艂a wst臋g臋, na otwarcie zabrzmia艂y jak偶e aktualne 鈥淏ajki robot贸w鈥 Lema. Potem kuleczki Gravitraxa potoczy艂y si臋 pokazuj膮c, jak dzia艂aj膮 prawa fizyki, za艣 sprytne ozoboty i robot Rex zademonstrowa艂y swoje cybernetyczne umiej臋tno艣ci. A wszystko to pod dyktando鈥ypriana, Karola, Tymona, Tymoteusza, Laury, Zosi i Filipa, czyli uczni贸w ze Szko艂y Podstawowej nr 1 w Gnie藕nie 鈥 prawdziwych cyfrowych ekspert贸w w tym projekcie! To w艂a艣nie dzieci SP nr 1 w Gnie藕nie 鈥 pod okiem Anny Galas 鈥 opiekunki merytorycznej Digital Kids 鈥 sp臋dzi艂y ostatnie miesi膮ce na d艂ugich przygotowaniach, 偶eby wszystkie komputery, kabelki i aplikacje w Digital Kids zadzia艂a艂y jak trzeba. Digital Kids uruchomili艣my w nowych pomieszczeniach bibliotecznej Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a. Ten cyfrowy plac zabaw zosta艂 sfinansowany przez Goethe-Institut Warschau. Do udzia艂u w projekcie zg艂osi艂o si臋 a偶 280 bibliotek z ca艂ej Polski. Wybrano zaledwie 6, w tym w艂a艣nie Bibliotek臋 Publiczn膮 Miasta Gniezna. Projekt jest innowacyjny i pionierski na skal臋 kraju. Biblioteka otrzyma艂a nowoczesny sprz臋t komputerowy, gamingowy, literatur臋 z zakresu edukacji medialnej m.in.: tablety, konsole do gier, wraz z grami i aplikacjami, Gravitrax, ozoboty, roboty, zestawy lego, innowacyjne kontrolery Calliope Mini. W Digital Kids dzieci b臋d膮 mog艂y bawi膰 si臋 i poznawa膰 nowe technologie 鈥 uczy膰 si臋 programowania, kodowania czy robotyki. Jednym ze sprz臋t贸w jest innowacyjny minikontroler Calliope, czyli narz臋dzie dydaktyczne wykorzystywane podczas lekcji informatyki w niemieckich szko艂ach podstawowych. Ze wzgl臋du na edukacyjny charakter projektu, Biblioteka Publiczna realizuje Digital Kids we wsp贸艂pracy z partnerem 鈥 Szko艂膮 Podstawow膮 nr 1 w Gnie藕nie 鈥 dzi艣 podpisali艣my deklaracj臋 wsp贸艂pracy. Projekt wspar艂o tak偶e miasto 鈥 w inauguracji udzia艂 wzi臋li prezydent Micha艂 Powa艂owski, dyrektor Szko艂y Podstawowej nr 1 Tomasz Konowalski oraz dyrektor BPMG Piotr Wi艣niewski. Digital Kids jest przestrzeni膮 otwart膮 dla wszystkich 鈥 Biblioteka opracowa艂a bardzo atrakcyjny plan dzia艂a艅 Digital Kids na jesie艅 鈥 skierowany do dzieci, uczni贸w i nauczycieli informatyki z Gniezna. Zatem 鈥 stay tuned!