VI Konwent Fantastyki „Fantasmagoria”

17 lutego 2017 r. wyruszyliśmy w magiczną wyprawę do świata „Pięknej i bestii”, która  odbyła się w ramach VI Konwentu Fantastyki Fantasmagoria. Przybyłe na imprezę czytelniczą dzieci zostały powitane przez dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna Janusza Ambrożego. O świecie baśni, najmłodszym czytelnikom literatury fantastycznej, opowiedział prezes Stowarzyszenia Fantasmagoria Wiktor Koliński.

Następnie ponadczasową romantyczną historię miłości ślicznej dziewczyny i odrażającego potwora, która od wieków fascynuje i porusza wyobraźnię kolejnych pokoleń czytelników, przedstawili w formie parateatralnej uczniowie klasy III a z naszego Gimnazjum pod opieką Anny Galas.

Inscenizacja przygotowała dzieci do fantastycznej zabawy, w której jak to w baśni bywa dobro zwycięża zło. Literackie zabawy i konkursy przygotowane przez bibliotekarza p. Ewę Jaworską dostarczyły przybyłym do Biblioteki Publicznej przedszkolakom niezapomnianych wrażeń, przeniosły dzieci do świata fantazji, pokazały, że ważne są uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń. Uczniowie z klasy III a czynnie włączyli się w akcję promującą czytelnictwo dla najmłodszych. Sami też musieli przeczytać zapomnianą już historię „Pięknej i bestii” by dobrze przygotować przedstawienie. Fantastyka i fantazja nie jest im obca. A jak kreatywnie podeszli do tematu zobaczcie na zdjęciach.