XXII Powiatowy Konkurs Wiedzy Morskiej

W piątek 18 marca 2016 r. w ZSP nr 2 w Gnieźnie odbył się doroczny XXII Powiatowy Konkurs Wiedzy Morskiej. Zawodnicy zmagali się w pięciu konkurencjach: pływanie na dystansie 50 m, rzut rzutką ratowniczą do celu, wiązanie węzłów, strzelanie z wiatrówki oraz test z zakresu wiedzy morskiej.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie w składzie: Zuzanna Kaźmierczak, Kuba Kowalski, Adam Oszutowski z wynikiem 1131 pkt.; drugie miejsce drużyna z Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie w składzie: Izabella Bąkowska, Szymon Klimacki, Kamil Kasprzyk z wynikiem 1119 pkt, natomiast miejsce trzecie zajęła druga drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie Maja Kurczoba, Patryk Jabłoński, Kacper Kozłowski uzyskując wynik 1038 pkt.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt zdobyła Agata Zawieja z Gimnazjum nr 3, drugie Izabela Bąkowska z Gimnazjum nr 1, a trzecie Maja Kurczoba z Gimnazjum nr 2. Wśród młodzików pierwsze miejsce zajął Kuba Kowalski z Gimnazjum nr 2, drugie Kamil Kasprzyk z Gimnazjum nr 1, a trzecie Kacper Kozłowski z Gimnazjum nr 2.

Po raz pierwszy uświetnili konkurs  swoją obecnością marynarze z ORP Gniezno. Uczestniczyło w nim również wielu znamienitych gości na czele z matką chrzestną ORP Gniezno panią Halina Ostrzycką.

Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gniezna. Zastępca Prezydenta Gniezna Pan Michał Powałowski dokonał uroczystego otwarcia konkursu, a Wicestarosta Pan Jerzy Berlik  wręczył nagrody.

Ponadto naszą szkołę reprezentowali uczniowie Magdalena Walczak i Jakub Gabryszak, a opiekunem zespołu był p. Maciej Bigoszewski.