Walentynki 2017

Walentynki… pełne wzajemnej miłości i czułości, a może jedynie tandetne czekoladki i róże, które przecież i tak zaraz zwiędną? W zależności od odbioru mogą być okazją do miłego spędzenia czasu lub kolejnym objawem otaczającego nas konsumpcjonizmu. Święto postrzegane z dwóch różnych perspektyw: zakochanych i singli.

Tego roku Samorząd Uczniowski postanowił skonfrontować ze sobą te racje podczas turnieju walentynkowego „Single vs zakochani”, który odbył się 14.02 w auli naszej szkoły. Drużynę singli reprezentowali Izabela Bąkowska, Jagoda Pijanowska, Jan Karski, Amadeusz Kaniasty i Filip Smusz, natomiast po drugiej stronie ringu znaleźli się Aleksandra Klaś, Vanessa Ciuba, Nikodem Andrzejczak, Maks Pluta i Oliwier Gaweł. Wydarzenie miało przede wszystkim charakter wspólnej zabawy, jednak obu drużynom nie zabrakło determinacji. Uczestnicy musieli wykazać się niesamowitą zręcznością w konkurencjach takich jak przeciąganie liny czy rzuty do tarczy, jak i zaprezentować zdolność szybkiego myślenia podczas układania walentynkowego wiersza i łączenia w pary celebrytów. Do zabawy włączyła się również publiczność, która musiała zmierzyć się z jedzeniem piernikowych serc na czas. Zmagania na bieżąco oceniało jury w składzie: Anastazja Filipek, Julia Braciszewska oraz Marcel Sobecki. Walka była dość wyrównana, ale w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo przypadło drużynie zakochanych. Dowiedli, że walentynki nie bez powodu nazywane są ich świętem!