Dni Języków Obcych w Jedynce

Dni Języków Obcych

Tradycyjnie, jak każdego roku w maju, w naszej szkole odbyły się Dni Języków Obcych. Tym razem online.

Z tej okazji nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów na wirtualne wycieczki do miast i muzeów europejskich. Miały one na celu ukazanie piękna świata i podkreślenie znaczenia znajomości języków obcych w komunikacji niezbędnej w podróżowaniu- nawet wirtualnym.

W tym czasie odbył się również finał Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. W związku z zawieszeniem zajęć w szkole nauczyciele zdecydowaliśmy ,że finał konkursu w tym roku odbędzie się online.

Organizatorzy, konsultując się online, stworzyli test na Testportal. Link do testu został udostępniony nauczycielom ze szkół zgłoszonych do konkursu, którzy przekazali go zakwalifikowanym do finału uczniom ze swoich szkół. W dniu finału dostęp do testu był aktywowany i test był dostępny w wyznaczonych godzinach. Z naszej szkoły w konkursie wzięli udział wszyscy zakwalifikowani uczniowie.

Uczniowie przygotowali również projekty dotyczące tradycyjnego jedzenia w Polsce i w Europie. Propozycje potraw wydają się pyszne.

Uczniowie biorący udział w Dniach Języków Obcych otrzymali wyróżnienia, dyplomy i oceny z języków obcych.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy !

GREAT JOB!

Nauczyciele języków obcych