Talenty roku w Dniu Patrona

Tegoroczne Święto Patrona stało się okazją do zaprezentowania najlepszych uczniów naszej szkoły. Uroczystość  poprowadziła  para nominowanych: Marta Kęsik i Kacper Kwapiszewski. Wiadomości o Zjeździe Gnieźnieńskim dostarczył nam film pt. „Tajemnice Zjazdu Gnieźnieńskiego”, wyprodukowany przez uczniów: D. Bandosza  i M. Sobeckiego. Współczesne spojrzenie na ten fakt historyczny zaprezentowała grupa aktorów z klasy 2a. Humorystyczna gra „Postaw na historię” pozwoliła sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wydarzeń dotyczących Zjazdu.  Galę uświetniły swoim śpiewem: Alicja Libert oraz Natalia Kryszak. W czterech grupach zaprezentowano 23 uzdolnionych uczniów i ich zasługi. Kapituła konkursu przyznała w tym roku tytuł SUPERTALENT za szczególne i różnorodne sukcesy. Laureatami konkursu Talent Roku 2015 ogłoszono:

• Jana Kabzińskiego (Supertalent)
  • Filipa Przygodzkiego (Humanista Roku)
  • Mateusza Gołasa (Artysta Roku)
  • Michała Milaka (Sportowiec Roku)
  • Wojciecha Doberschῡtza (Naukowiec Roku)
  • Karola Łukomskiego (Naukowiec Roku)

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody, których sponsorami byli: Rada Rodziców Gimnazjum nr 1, Grono Pedagogiczne,  p. Dyrektor Andrzej Duszyński oraz właściciel firmy Symix – p. Zygmunt Gałęzewski.

Uroczystość przygotowały panie: Katarzyna Fiederowicz i  Sylwia Mielcarek przy muzycznym wsparciu  p. Janusza Kocjana.