39 Bieg Lechitów

W niedzielę 18 września 2016 roku odbył się 39 Bieg Lechitów. Jak co roku biegi młodzieżowe zdominowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie. Na dystansie 800 metrów wiodącym wzdłuż jeziora Jelonek, ul. Łaskiego i z metą na Placu Św. Wojciecha wśród gimnazjalistek na najwyższym stopniu podium stanęła Izabela Bąkowska, 5 miejsce zajęła Julia Skraburska, 9 na metę przybiegła Klaudia Furmaniak. Ogółem szkołę reprezentowała liczna grupa 20 uczennic – brawo. Bardzo dobre wyniki osiągnęli chłopcy reprezentujący Nasze Gimnazjum. Zwycięzcą biegu gimnazjalnego  39 Biegu Lechitów został Adrian Sobkowiak, trzecie miejsce zajął Kacper Centka, a zaraz za nim na metę wbiegł Hubert Miszczuk. Oprócz nich w dziesiątce imprezy znaleźli się również: Mikołaj Kiełpiński 8 m-ce oraz Jakub Sufleta 10 m-ce. Dzięki tak dobrym wynikom oraz licznej grupie startującej młodzieży, Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie wygrało również punktację zespołową. Gratulacje dla wszystkich biorących udział w biegu, którzy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami i okolicznościowymi koszulkami.

Maciej Bigoszewski