40 bieg Lechitów

Jak co roku rozpoczęliśmy zmagania sportowe od udziału w  Biegu Lechitów. W niedzielę 17 września liczne grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gnieźnie przystąpiło do rywalizacji na trasie biegów młodzieżowych. Popularną ,, Jedynkę” reprezentowali uczniowie klas czwartych, siódmych oraz gimnazjalnych. Po raz kolejny nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca na podium.  W biegu rocznika 2004 trzecie miejsce na podium zdobyła Malina Piasecka , a wśród chłopców drugie miejsce zajął Hubert Konowalski. W klasach gimnazjalnych  roczniku 2002-03 dziewcząt zwyciężyła Julia Skraburska, a drugie miejsce na podium zajęła Marta Tomaszewska. Podobnie wypadli chłopcy tego rocznika. Na najwyższym stopniu podium stanął Kacper Centka, który przybiegł na metę przed Maciejem Gorzelanym. Bardzo wysokie miejsca w tym biegu zajmowali pozostali chłopcy m.in.  Kamil Szarzyński –IV , Gerard Kaszyński –V , co pozwala mieć nadzieje na dobre występy uczniów ,, Jedynki” w indywidualnych i sztafetowych biegach przełajowych. Należy jeszcze wspomnieć o dobrych występach naszych absolwentów. Wśród dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła Izabela Bąkowska, a drugie miejsce w biegu chłopców zajął Wojciech Fabiś. W biegu głównym na trasie półmaratonu  bardzo wysokie drugie miejsce zajął p. Patryk Łukaszewski, który w naszej szkole rozpoczynał przygodę z bieganiem.