MISTRZOSTWA GNIEZNA W PIŁCE SIATKOWEJ

Kolejny sukces chłopców w grach drużynowych. W czwartek 11 stycznia 2018 r. w hali sportowej szkoły podstawowej nr 10 odbyły się Mistrzostwa Gniezna w  Piłce Siatkowej. Do rozgrywek zgłosiło się 6 gnieźnieńskich szkół podstawowych, które podzielone zostały na dwie grupy. Nasi chłopcy najpierw w grupie pokonali w stosunku 2:0 szkoły SP 8 i SP 5, a następnie w półfinale wygrali również 2:0 w setach z gospodarzami imprezy reprezentacją SP 10. W drugim meczu półfinałowym reprezentacja SP 7 zwyciężyła z uczniami SP 5 również 2:0. W meczu finałowym ,,Jedynka” od samego początku przejęła inicjatywę w grze i ostatecznie pokonała ,,Siódemkę” w dwóch setach 2:0 zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Gniezna w Piłce Siatkowej. Dzień wcześniej mniej szczęścia miały dziewczynki, które po wyrównanych meczach przegrały 0:2 z SP 3 oraz pokonały 2:1 SP 10, co niestety nie wystarczyło do wyjścia z grupy.

Szkołę reprezentowali:

Dziewczęta: Inga Kaniasty, Roksana Mikołajczak, Weronika Szymczak, Kinga Zobel, Wiktoria Mrożek, Natalia Gąsior, Marta Tomaszewska, Nicole Gapińska, Natalia Szuba, Roksana Kujawa;

Chłopcy: Mikołaj Czapla, Kacper Zimmer, Jakub Basiński, Eryk Błachowiak, Maciej Gorzelany, Dominik Kozubiński, Gerard Kaszyński, Daniel Zachmyc, Marcel Jędro, Maciej Mierzwiak.