Mistrzostwa Gniezna w Unihokeju 2016

W piątek 26 lutego 2016 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Gniezna Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców.

W mistrzostwach brały udział gimnazja: nr 1, nr 2, nr 3, nr 4, Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom oraz Akademickie Gimnazjum Milenium; które wystawiły reprezentacje szkół w kategorii dziewcząt i chłopców. Ze  względu na duża ilość zespołów mistrzostwa rozegrane zostały systemem mieszanym w dwóch grupach podzielonych na trzy zespoły z których wyłoniono finalistów zawodów. W kategorii chłopców Mistrzami Gniezna w Unihokeju zostało Gimnazjum nr 1, które pokonało w finale drużynę z Gimnazjum nr 3 (4:2), a w meczu o 3 miejsce zespół Gimnazjum nr 4 zwyciężył z Gimnazjum Milenium (4:1). Wśród dziewcząt ponownie w finale imprezy spotkały się zespoły Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 3 i po dogrywce dziewczęta z ,,Trójki” pokonały rówieśniczki z Jedynki (0:0),(2:0). W walce o trzecie miejsce gimnazjalistki S.R.D. pokonały reprezentację Gimnazjum Milenium (5:2). Zwycięskie zespoły otrzymały puchary i medale ufundowane przez Prezydenta Miasta Gniezna, a mistrzowskie zespoły będą reprezentować Nasze Miasto na Mistrzostwach Powiatu w Niechanowie.

Gimnazjum nr 1 reprezentowali: Maksymilian Meler, Gerard Przywara, Kacper Konieczny, Jacek Chmielewski, Kamil Małolepszy, Kamil Kasprzyk, Dawid Zachmyc, Damian Staszak, Mateusz Madej, Wojciech Robaszkiewicz oraz dziewczynki: Maria Meler, Aleksandra Skubiszyńska, Monika Pilarska, Kamila Szymańska, Julia Konieczna, Daria Stryjak, Julia Marek.

Turniej przygotowali i opiekunami zespołów byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Maciej Bigoszewski i p. Piotr Elantkowski.