Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dublet ,,Jedynki” w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Kolejny sukces uczniów Naszej szkoły w biegach przełajowych. We wtorek 27 września na trudnym piaszczystym terenie Państwowego Stada Ogierów w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pierwsze do walki przystąpiły dziewczęta, które wystąpiły w sztafecie 10 X 800 metrów. Nasze dzielne dziewczyny prowadziły od pierwszej do ostatniej zmiany        i zdecydowanie pokonały drugą na mecie sztafetę z Gimnazjum w Witkowie. Trzecie miejsce zajęły uczennice Gimnazjum Rodzice Dzieciom. Gimnazjum nr 1 reprezentowały: Izabela Bąkowska, Zuzanna Strzyżewska, Jagoda Pijanowska, Greta Pawlicka, Klaudia Furmaniak, Marta Tomaszewska, Julia Skraburska, Inga Kaniasty, Wiktoria Szarzyńska, Aleksandra Nowak i Nicola Tomyślak. Bardziej zacięta i wyrównana była rywalizacja sztafet chłopców na dystansie 10 X 1000 metrów.  Nasi reprezentanci przegrali pierwszą zmianę i przy kolejnych zdobywali niewielką przewagę, którą systematycznie powiększali. Ostatecznie wygrywając z silną ekipą z Witkowa oraz z  trzecim na mecie Gimnazjum z Trzemeszna. Zwycięską sztafetę Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie reprezentowali: Adrian Sobkowiak, Hubert Miszczuk, Wojciech Fabiś, Jakub Gabryszak, Szymon Klimacki, Kacper Centka, Gerard Kaszyński, Kamil Szarzyński, Przemysław Paluch, Mikołaj Kiełpiński oraz Maciej Gorzelany. Dzięki tak dobrej postawie już 11 października obie sztafety będą reprezentowały Nasze Gimnazjum na Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych ,,Na Woli” w Poznaniu. P O W O D Z EN I A !!!

Maciej Bigoszewski