Mistrzostwa Szkoły 2016 w badmintonie dziewcząt

W czwartek 10 marca 2016 r. w hali sportowej naszego gimnazjum odbyły się pierwsze Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie. Do zawodów zgłosiły się uczennice klas I-III, które zostały podzielone na dwie pięcioosobowe grupy. W grupach grano systemem ,,każdy z każdym”, a następnie wyłoniono finalistki imprezy.W meczu o 5 miejsce Katarzyna Bartosiewicz pokonała Julię Ratajewską. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Skowrońska po wygranej z Oliwią Kowalczewską, a w finale mistrzostw spotkały się uczennice klasy Ie Weronika Cabanek oraz Julia Lewandowska. Po zaciętym i wyrównanym meczu mistrzynią szkoły w badmintonie w roku szkolnym 2015/16 została Weronika Cabanek. Turniej przygotowały w/w uczennice klasy Ie, a turniej sprawnie przeprowadził i sędziował Mateusz Andrzejczak z klasy 3c pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Macieja Bigoszewskiego. Uczennice otrzymały dyplomy oraz pamiątkowe medale ufundowane przez Radę Rodziców.