Mistrzostwa Szkoły 2016 w Tenisie Stołowym Chłopców

W czwartek 17 marca 2016 roku zakończyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 1 w tenisie stołowym chłopców. Do turnieju zgłosiło się 28 uczestników, którzy zostali podzieleni na 8 grup. Eliminacje odbyły się 10 i 11 marca podczas, których wyłoniono 8 finalistów. W  finale w wyniku losowania podzielono uczestników mistrzostw na dwie 4 osobowe grupy. W grupie A znaleźli się: Jan Kabziński, Wojciech Doberschutz, Igor Chojnacki oraz Tobiasz Stefankiewicz, natomiast w grupie B wystąpili Szymon Klimacki, Mateusz Łuczak, Kacper Konieczny i Jakub Hołoga. Mecze grupowe wyłoniły półfinalistów imprezy: Jan Kabziński pokonał Jakuba Hołogę 2:1, a w drugim meczy ½ finału Szymon Klimacki wygrał z Tobiaszem Stefankiewiczem również 2:1. Pozostali zawodnicy spotkali się w grach o miejsca 5-8. Ostatecznie Mistrzem Szkoły na rok szkolny 2015/16 został Jan Kabziński pokonując w finale Szymona Klimackiego 2:1. Trzecie miejsce zajął Tobiasz Stefankiewicz wygrywając z Jakubem Hołogą 2:0. Kolejne miejsca zajęli: 5 – Mateusz Łuczak, 6 – Kacper Konieczny, 7 – Igor  Chojnacki, 8 – Wojtek Daberschutz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez Radę Rodziców. Opiekunem i organizatorem turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego p. Maciej Bigoszewski.