Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie Chłopców

Zakończyła się kolejna impreza rangi mistrzostw szkoły z rakietą w ręku. Po mistrzostwach w tenisie ziemnym, stołowym oraz badmintonie dziewcząt przyszedł czas na Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie Chłopców. Zawody rozgrywane były w dwa kolejne czwartki. Eliminacje, do których zgłosiło się 14 zawodników oraz finał w którym spotkało się sześciu uczestników wyłonionych w rozgrywkach grupowych. W czwartek 7 kwietnia w wyniku rozegranych gier wyłoniono kolejność laureatów mistrzostw: 1 m-ce Adrian Gawęda z kl. 3g, 2 miejsce Kacper Konieczny z kl. 2d, 3 miejsce Szymon Klimacki z kl. 2d,  4 miejsce Krzysztof Orczykowski, 5 miejsce Michał Gulczyński  kl. 3c oraz 6 m-ce Mateusz Andrzejewski z kl. 3c. Całość turnieju sprawnie przygotowały i przeprowadziły uczennice kl. 1e: Julka Lewandowska i Weronika Cabanek, a nad całością czuwał nauczyciel wych. fizycznego         p. Maciej Bigoszewski.

Na przełomie maja i czerwca przewidziane są jeszcze jedne zawody w ramach projektu edukacyjnego klas II – Racketlon,  który łączył będzie trzy dyscypliny ,,rakietowe”: tenis ziemny, stołowy oraz badminton.