Mistrzostwa w Badmintonie

W dniach 8-9 listopada 2016r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w Badmintonie. We wtorek rywalizowały dziewczęta, które najpierw pokonały zespoły gimnazjów z Gniezna: Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom (4:1), Milenium (5:0) oraz Gimnazjum nr 3 (3:2), a następnie Gimnazjum z Żydowa w stosunku (5:0). Tym samym Weronika Cabanek i Julia Lewandowska uczennice z klasy 2e zapewniły sobie tytuły Mistrzyń Gniezna i Powiatu w Badmintonie. W środę do rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy ,,pozazdrościli” tytułów dziewczętom i również zdobyli tytuł Mistrzów Gniezna i Powiatu w Badmintonie pokonując kolejno drużyny z Gimnazjum nr 3 (5:0), Milenium (5:0) oraz Szczytniki Duchowne(5:0). Szkołę reprezentowali: Maciej Mierzwiak, Jakub Hołoga, Kacper Konieczny i Krzysztof Orczykowski. Oba zespoły w najbliższym czasie będą reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu Wschód i walczyć będą o finał wojewódzki. Życzymy powodzenia!!!

Maciej Bigoszewski