Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Powiatu w LA

W czwartek 12 maja na stadionie lekkoatletycznym szkoły podstawowej nr 12 w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce będące zarazem eliminacjami do Mistrzostw Województwa. Naszą szkołę reprezentowała skromna ekipa, która osiągnęła znaczące wyniki. Do Mistrzostw Województwa w Pile które odbędą się 24 maja awansowali zwycięzcy wszystkich konkurencji oraz zawodnicy z piętnastoma najlepszymi wynikami z całego województwa.  Najlepsze wyniki osiągnęli w biegu na dystansie 600 m Izabela Bąkowska wygrywając swoją konkurencję z czasem 1:49,1 i Kacper Kwapiszewski zajmując 1 miejsce w biegu na dystansie 2000 m z czasem 6:07,57. Bardzo dobre rezultaty premiowane również awansem do finału osiągnęli: Aleksandra Skubiszyńska w biegu na dystansie 100 m zajmując II miejsce z czasem 13,7 s, Aleksandra Piasecka III miejsce w biegu na dystansie 1000 m z czasem 3:27,4, Kajetan Kwiatkowski w pchnięciu kulą II miejsce z wynikiem 10,3 m, Wojciech Fabiś zajął III miejsce w skoku w dal skacząc na odległość 5,58m. Opiekunami drużyny byli Nauczyciele wychowania fizycznego p. T. Konowalski i p. M. Bigoszewski.