Świnoujście zdobyte po raz siódmy

W dniach 26-28 czerwca reprezentacja naszej szkoły wyjechała do Świnoujścia na kolejny już XI Wielobój Morski Miasta-Okręty. Zostaliśmy zaokrętowani na ORP Gniezno, a popołudniu przy pięknej pogodzie wybraliśmy się na spacer plażą do niemieckiej miejscowości Ahlbeck, zażyliśmy pierwszych kąpieli morskich oraz graliśmy w siatkówkę plażową.

Zawody rozpoczęły się w sobotę o godzinie 10. Uroczystego otwarcia dokonał dowódca 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych kmdr ppor. Grzegorz Okuliar, a następnie przystąpiliśmy do rywalizacji. W pierwszej konkurencji – bieg z odbijaczem nieznacznie ulegliśmy silnej drużynie z Lublina, a w następnej po bardzo zaciętych walkach na bomie również zajęliśmy 2 miejsce, co przed kolejnymi potyczkami umieszczało naszą drużynę w ścisłej czołówce. Po kolejnej potyczce-rzut kołem ratunkowym z nabrzeża portowego, które zdecydowanie wygraliśmy tylko formalnością było przystąpienie do ostatniej rywalizacji. W ostatniej konkurencji-przeciąganie liny, po zaciętej walce i dzięki wspaniałemu dopingowi matki chrzestnej ORP Gniezno p. Haliny Ostrzyckiej, v-ce prezydenta miasta p. Michała Powałowskiego oraz licznie przybyłej załogi naszego okrętu na czele z p.o. dowódcy ppor. Marynarki Piotrem Zienke również pokonaliśmy drużyny z pozostałych miast.

Dzięki tak dobrej postawie już po raz siódmy zdobyliśmy Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej tym razem pokonując ekipy gimnazjalistów z Krakowa, Lublina, Torunia oraz Poznania. Po zawodach sprawnościowych odbył się finał turnieju Wiedzy Morskiej, w którym to nasza drużyna po zaciętej walce, gdzie o miejscu na podium decydowały pojedyncze punkty zajęła IV miejsce. Szkołę podczas wieloboju dzielnie reprezentowali: Kacper Kwapiszewski, Jan Gąsior, Aleksander Przybylski, Adrian Gawęda, Jakub Małecki, Kajetan Kwiatkowski, Michał Milak, Piotr Kaźmierczak oraz drużyna dziewcząt: Julia Marek, Natasza Andrzejewska, Julia Głowacka i Monika Pilarska. Opiekunami zespołów byli nauczyciele: Maciej Bigoszewski i Krzysztof Kosicki.