Uczniowie Jedynki vice-Mistrzami Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych!!!

Uczniowie Jedynki vice-Mistrzami Województwa !!!

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu reprezentacje chłopców i dziewcząt przystąpiły do rywalizacji o trofea wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się we wtorek 11 października na Hipodromie Wola w Poznaniu. Przy bardzo niesprzyjającej aurze i w bardzo trudnych warunkach terenowych po raz kolejny bardzo dobrze spisali się uczniowie i uczennice Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie. W wśród 37 reprezentacji z całego województwa wielkopolskiego reprezentacja chłopców w składzie:  Hubert Miszczuk, Wojciech Fabiś, Jakub Gabryszak, Szymon Klimacki, Maciej Gorzelany, Gerard Kaszyński, Mikołaj Kiełpiński, Kamil Szarzyński, Kacper Centka, Adrian Sobkowiak, Szymon Borkowicz, zajęła bardzo dobre 2 miejsce zdobywając tytuł vice-Mistrzów Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych na rok szkolny 2016/17. Bardzo cenny rezultat osiągnęły również dziewczęta zajmując 6 miejsce w Wielkopolsce w składzie: Izabela Bąkowska, Marta Tomaszewska, Greta Pawlicka, Klaudia Furmaniak, Roksana Mikołajczak, Aleksandra Nowak, Inga Kaniasty, Jagoda Pijanowska,  Oliwia Wybiera, Julia Skraburska, Nicola Tomyślak, Wiktoria Szarzyńska.

Maciej Bigoszewski

Poniżej końcowe wyniki sztafet:

WYNIKI GIMNAZJA

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE