„WILKI MORSKIE” w Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie

22 maja 2015 roku na boisku szkolnym Gimnazjum nr 1 w Gnieźnie odbyły się miejskie eliminacje do XI Wieloboju Morskiego Miasta-Okręty. Turniejowi przyglądali się zaproszeni goście: z-ca Prezydenta Miasta Gniezna p. Michał Powałowski, Matka Chrzestna ORP Gniezno p. Halina Ostrzycka, przedstawiciele załogi ORP Gniezno ppor. Marynarki Zieliński, mat Adam Tuński, st. marynarz Przemysław Maciejewski, Dyrektor ZSP nr 2 p. Sylwester Sip, z-ca Dyrektora ZSP nr 2 p. Adam Krystkowiak, p. Ryszard Biniecki oraz opiekunka projektu z ramienia UM p. Sonia Gralak. Szkołę reprezentowała liczna grupa młodzieży wraz z nauczycielami na czele z Dyrektorem Szkoły p. Andrzejem Duszyńskim.

Turniej rozegrano w pięciu konkurencjach w których brały ośmioosobowe reprezentacje szkół gimnazjalnych z terenu miasta Gniezna. Wyniki poszczególnych konkurencji:

• Bieg z odbijaczem – 4pkt G-1, 3pkt G-2, 2pkt G-3, 1pkt G-4;
  • Rzut rzutką cumowniczą – 4pkt G-1, 3pkt G-2, 2pkt G-3, 1pkt G-4;
  • Walka na bomie – 4pkt G-1, 2pkt G-2, 2pkt G-3, 2pkt G-4;
  • Rzut kołem ratunkowym – 4pkt G-2, 3pkt G-1, 2pkt G-3, 1pkt G-4;
  • Przeciąganie liny – 4pkt G-1, 3pkt G-4, 2pkt G-2, 1pkt G-3;

Zwycięzcami Wieloboju Morskiego okazali się uczniowie Gimnazjum nr 1 podopieczni p. Macieja Bigoszewskiego w składzie: Kacper Kwapiszewski, Adrian Gawęda, Jan Gąsior, Piotr Kaźmierczak, Kajetan Kwiatkowski, Michał Milak, Jakub Małecki, Aleksander Przybylski zdobywając ogółem 19 pkt.

Kolejne miejsca zajęły zespoły: Gimnazjum nr 2 – 14 pkt, Gimnazjum nr 4 – 9pkt oraz Gimnazjum nr 3 – 8 pkt.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 już po raz 11 z rzędu będą reprezentować nasze miasto w dniach 26-28 czerwca podczas XI Wieloboju Morskiego w Świnoujściu o Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej.

Podczas tego finału Gniezno będą również reprezentowały uczennice Gimnazjum nr 1: Julia Marek, Julia Głowacka, Natasza Andrzejewska, które wygrały odbywający się w tym samym dniu Konkurs Wiedzy Morskiej o ORP Gniezno.