Klasa naukowa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu

11 stycznia uczniowie klasy naukowej brali udział w ćwiczeniach laboratoryjnych na Wydziale Chemii oraz warsztatach fizycznych w Instytucie Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu.

Pobyt w prawdziwej pracowni chemicznej, fartuchy, okulary, zachodzące reakcje, kontrolowane wybuchy, zmiany kolorów to wszystko było bardzo zaskakujące a jednocześnie potwierdzało wiedzę wyniesioną z lekcji chemii.

Warsztaty fizyczne „Świetlna strzała” rozpoczęły się krótkim wstępem z optyki geometrycznej. Po nim uczniowie samodzielnie projektowali trasę promienia laserowego biegnącego, tak aby trafił do wyznaczonego celu. Wykorzystując lustra, oraz wyobraźnię, budowali własne układy optyczne z wykorzystaniem zadanej liczby zwierciadeł.

Samodzielnie i z dużym zaangażowaniem przeprowadzone przez uczniów ćwiczenia pod czujnym okiem pracowników naukowych wydziału chemii oraz fizyki sprawiły wszystkim wiele radości. Profesjonalnie przygotowane zajęcia i przyjazna atmosfera sprzyjały rozbudzaniu zainteresowań uczniów chemią i fizyką.

wychowawca Grażyna Milak