The Bear Educational Theatre

Dnia 24.01.2018 r. odwiedził naszą szkołę anglojęzyczny teatr  'The Bear Educational Theatre’.  Jest to międzynarodowy teatr z siedzibą w Pradze. Aktorzy wchodzący w skład grupy specjalizują się w sztukach dla dzieci i młodzieży, które mają na celu nie tylko dostarczyć uczniom niezapomnianych wrażeń, ale także zachęcić ich do interaktywnej zabawy w języku angielskim.

Odbyły się łącznie trzy przedstawienia. 'Jackie and the Giant’ skierowane było do najmłodszych widzów, a 'Let’s go’ przygotowane zostało z myślą o uczniach starszych.

Wydarzenie to zorganizowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 6, dlatego w tym dniu gościliśmy prawie 180 uczniów tej placówki wraz z opiekunami i koordynatorką projektu panią Martą Nowak.

Przedstawienie ukazujące najważniejsze fakty z życia Wielkiej Brytanii obejrzało 100 uczniów klas 7 i gimnazjalistów naszej szkoły. Grupa 28  uczniów klas I i IV miała szansę podziwiać przygody  dziewczynki o imieniu Jackie, zmagającej się ze złym olbrzymem. Koordynatorem projektu ze strony Szkoły Podstawowej nr 1 była pani Lucyna Lutomska-Wiśniewska.

Wydarzenie okazało się być dużym sukcesem i spotkało się z wielkim entuzjazmem uczniów, którzy juz dopytują o kolejne przedstawienia w języku angielskim.