12 czerwca Rynek zbiórka makulatury, nakrętek, karmy dla Schroniska

Informujemy, iż w dniu 12 czerwca (sobota) w godzinach 9.00-13.00 na gnieźnieńskim Rynku obędzie się akcja ekologiczna zbiórka makulatury, nakrętek oraz karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.

Za przyniesione surowce będą czekały upominki (sadzonki drzew, kwiatów, nasiona łąk kwietnych i inne atrakcje).

Wyprodukowanie 1 tony papieru wymaga ścięcia ok. 17 drzew, 100 kg papieru to średniej wielkości 2 drzewa a tona makulatury pozwala zaoszczędzić 1200 l wody w papierni.

Zachęcamy aby oddać makulaturę (stare zeszyty, kartki, książki, gazety, kartony, foldery itp.), która  poddana recyklingowi może uratować drzewa!

W czasie imprezy będzie również prowadzona zbiórka karmy i niezbędnych akcesoriów (smyczy, obroży, misek) dla piesków ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie.

Na Rynku będzie również uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste powietrze” przy tej okazji zapraszamy mieszkańców na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości ubiegania się o dotację z programu „Czyste powietrze” na wymianę źródeł ciepła czy termomodernizacji budynku.

O tym jak ważne jest wprowadzanie eko-nawyków w naszym codziennym życiu: segregowania odpadów, recyklingu, oszczędzania wody, niemarnowania żywności, dbania o zwierzęta i otaczającą przyrodę,  dowiesz się biorąc udział w tym ekologicznym wydarzeniu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.