Jak nie czytam, jak czytam…

Dnia 8 czerwca 2018 roku na boisku szkolnym o godz. 10 zgromadzili sie wszyscy uczniowie naszej szkoły, który chcieli udowodnić, że dla nich czytanie jest trendy. Czytaniem chwalili się nasi najmłodsi koledzy z klas 1 szkoły podstawowej jak i uczniowie najstarszych klas w szkole czyli gimnazjaliści z klas 3. Oczywiście byli z nami też uczniowie klas 2 gimnazjum, klas 7 i klas 4 szkoły podstawowej. Nauczyciele też chwalili się czytaniem.

W miłej atmosferze, leżąc na kocykach, siedząc na ławkach czy sztucznej trawie mogliśmy przez te pól godziny oderwać się od problemów szkolnych, wystawianych ocen i obowiązków i znaleźć się w świecie fantastycznych bestii, bajkowych księżniczek lub tropić morderców, czy popłakać nad losem bohatera, z którym czuliśmy się mniej lub bardziej związani. Książka magiczna księga i najwierniejszy przyjaciel.

O swoich ulubionych książkach mówiły także nasze najlepsze w szkole  Booktalkerki, nauczyciele i maluchy. W naszej szkole lubimy czytać. Zobaczcie jak liczne jest grono czytelników w naszej szkole. Cieszy nas, że byliśmy w tym dniu z wszystkimi czytającymi w całej Polsce. Bijemy kolejny rekord i udowadniamy, że młodzież i dzieci też czytają!