Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

18.10.2018r.uczniowie klas 1a,1b, 2a, 2b wraz z wychowawczyniami, przedstawicielem Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Anną Galas- nauczycielką biblioteki, wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Do obchodu tego święta przygotowywali się pracowicie już od września. Celem akcji „Szkolne Przygody Słodziaków” było wyrabianie nawyku codziennego czytania. W związku z tym, dzieci były zobowiązane do codziennego czytania przez minimum 10 minut, co było nagradzane słodziakowymi naklejkami.

Ponadto, uczniowie klasy Ia wspólnymi siłami stworzyli „ Drzewko Czytających Pierwszaków” oraz, podobnie jak uczniowie klasy Ib,  otrzymali słodziakowe medale na pamiątkę i zachętę do podtrzymywania dobrych nawyków.

Dzieci z klasy II b zrobiły podobizny swoich ulubieńców z plasteliny. Brały udział w konkursie na największą ilość przeczytanych książek, który wygrała Lena Berg.

Chętni uczniowie tworzyli prace plastyczne prezentujące ciąg dalszy przygód Słodziaków lub komiksy z ich udziałem.

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie II a, którzy współpracując w grupach podczas lekcji stworzyli samodzielnie komiks.

Zwieńczeniem akcji była uroczystość na auli, podczas której uczniowie wysłuchali ostatniego rozdziału książki o Gangu Słodziaków, ale także rozpoznawali dźwięki leśnych zwierząt oraz odgadywali zwierzęta po opisie ich wyglądu i zwyczajów. Dzieci prezentowały się w przygotowanych samodzielnie maskach swoich ulubionych bohaterów, po czym integrowały się w tańcu w rytm piosenki „Poznaj Gang Słodziaków”.

Mamy nadzieję, że z takim samym entuzjazmem i radością jakie panowały na auli, dzieci będą sięgać po kolejne książki.

cz