41 OGÓLNOPOLSKI BIEG LECHITÓW

Jak co roku rozpoczęliśmy zmagania sportowe od udziału w  Biegu Lechitów. W niedzielę 16 września liczne grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Gnieźnie przystąpiło do rywalizacji na trasie biegów młodzieżowych. Popularną ,, Jedynkę” reprezentowali uczniowie klas czwartych, siódmych, ósmych oraz gimnazjalnych. Nasi uczniowie zajmowali czołowe miejsca. Na podium jednak udało się stanąć tylko Viktorii Szarzyńskiej, która w biegu rocznika 2003-2005 zajęła II miejsce. Brawo! Ponadto szkołę reprezentowali.: Dorota Doberschutz, Jonasz Gleba, Marcel Góralski, Julia Kędzierska, Gorczycka Weronika, Szwacher Kinga, Koralewska Alicja, Florkiewicz jakub, Rusiecki Filip, Guzenda Weronika, Winkowska Monika, Wilkosz Piotr, Norkowska Monika. Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne okolicznościowe medale i koszulki

 

28  BIEG  OSIEDLA  WINIARY

sobotę 29 września liczne grono młodzieży z naszej szkoły wzięło udział w kolejnym biegu ulicznym. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła w 28 Jesiennym Biegu Osiedla Winiary wysokie 2 miejsce w punktacji zespołowej gimnazjów ulegając jedynie szkole podstawowej z Witkowa. W zawodach reprezentowali szkołę uczniowie klas czwartych, siódmych, ósmych i trzecich gimnazjalnych. Uczniowi ,, Jedynki” zdobywali czołowe miejsca w poszczególnych biegach, jednak na podium nie udało się stanąć. Wszystkim GRATULUJEMY!!!

 

MISTRZOSTWA  POWIATU
W  SZTAFETOWYCH  BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

 

We wtorek 3 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Od kilku lat udowadniamy, że nasza młodzież jest bardzo dobrze przygotowana do tych zawodów i zajmuje czołowe miejsca w rywalizacji sztafet. Na trasie w Stadzie Ogierów panowały bardzo trudne warunki. Zimno i deszcz nie sprzyjały biegaczom. Po latach tłustych nadeszły lata chude i po ponad dziesięciu latach nie udało nam się awansować do Finału Wojewódzkiego. Dziewczęta (rocz. 2003-2005) zajęły IV miejsce. Lepiej spisali się chłopcy, którzy po zaciętym do samego końca boju ulegli jedynie Szkole Podstawowej z Witkowa i zdobyli II miejsce.. Na pocieszenie należy zaznaczyć, że zajęliśmy pierwsze miejsca wśród szkół z Gniezna. Brawo!

Szkołę reprezentowali:

Chłopcy: Maciej Gorzelany, Maksymilian Pawlak, Jonasz Gleba, Szymon Borkowicz, Daniel Zachmyc, Eryk Kujawski, Marcel Góralski, Marcel Jędro, Nikodem Szociński, Marcel Światłowski

Dziewczeta: Inga Kaniasty, Wiktoria Szarzyńska, Malina Piasecka, Dorota Doberschutz, Martyna Chojnacka, Emilia Cieślewicz, Weronika Jarocka, Julia Łysakowska, Weronika Gorczycka, Natalia Szuba.