Wielobój morski

W porcie wojennym w Świnoujciu 8 czerwca 2019 roku odbył się finał konkursu Miasta – Okręty, gdzie o główne trofeum ,,Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP,, walczyły drużyny z pięciu miast.
Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Gnieżnie – zwycięzcy eliminacji miejskich Wieloboju Morskiego współzawodniczyli z drużynami Lublina, Poznania ,Świnoujścia i Krakowa. Po zaciętej rywalizacji drużyny z Gniezna, Lublina i Krakowa zakończyły zawody z taką samą ilością punktów. O zwycięstwie zadecydowała ilość wygranych konkurencji. Gniezno zajęło II miejsce.

Zawodnicy walczyli w czterech konkurencjach marynarskich: sztafeta z odbijaczem, walka na bomie, rzut kołem ratunkowym oraz przeciąganie liny.
Marynistyczny konkurs wiedzowy wygrała drużyna z Gniezna. Młodzież odpowiadała na pytania związane z historią Marynarki Wojennej, jej współczesnymi zadaniami i rolą w systemie obronnym państwa.
Dla uczestników konkursu przygotowano specjalny program. Zwiedzali oni miasto, poznali świnoujski Port Wojenny i okręt OPR Kraków. Największą atrakcją dla młodzieży i opekunów była przejażdżka łodzią motorową RIB.