Lech – Radomiak kibicuj z klasą.

9 października 2022 ponownie kibice Lecha z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć swój ulubiony klub na żywo w meczu PKO Ekstraklasy. W ramach akcji „kibicuj z klasą”, organizowaną przez Kolejorza dla młodzieży szkół podstawowych, wybraliśmy się do Poznania na stadion przy Bułgarskiej, aby wesprzeć głośnym dopingiem Lecha w meczu z Radomiakiem. W meczu zdecydowaną przewagę posiadał zespół gospodarzy, ale spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem Lecha 1:0. Okazji do podwyższenia wyniku, zwłaszcza w II połowie nie brakowało, a kolejne pudła naszych idoli w polu karnym Radomiaka doprowadzały kibiców do coraz większych emocji. Jednakże i tak zwycięstwo dało Lechowi kolejne 3 punkty do tabeli Ekstraklasy i awans na wyższe miejsce w tabeli. Gra Lecha nie może zadawalać, ale systematyczne zbieranie punktów będzie skutkowało każdorazowo awansem na wyższe miejsce w tabeli. Lech równolegle gra w grupie Ligi Konferencji Europy, gdzie po czwartej kolejce zajmuje drugą pozycję z szansą na awans do fazy pucharowej. Niestety, wielkim rozczarowaniem zakończył się udział Kolejorza w Pucharze Polski, po porażce na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław. Wracając do meczu z Radomiakiem, w grupie kibiców z naszej szkoły, najmłodszymi okazali się uczniowie klas czwartych. Kibicowanie naszej ulubionej drużynie – Lechowi Poznań na pięknym obiekcie stadionu w Poznaniu pozostawia miłe wrażenia na długi czas. Tak więc… do następnego meczu mili fani Kolejorza!!!

Opracował: Grzegorz Mirosław