Akademia z okazji 3 Maja

Nie znać historii – to być zawsze dzieckiem

Cycero

Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły. To wspaniała możliwość, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.                                                                                                                               

  Uroczystość zainicjowało odśpiewanie Roty, a następnie odbyła się część artystyczna. Uczniowie z klas pierwszych, czwartych, siódmych szkoły podstawowej oraz drugich             i trzecich gimnazjum zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Stary zegar przeniósł w czasie wszystkich zebranych, nie zabrakło również elementów baśniowych – wróżek, chochlików i elfów. Zarówno małym, jak i dużym widzom pozostaną w pamięci kreacje aktorskie i nastrojowa scenografia, które stworzyły podniosły, chwilami wzruszający nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej p. Dyrektor  podziękował uczniom za zaangażowanie, nauczycielom (p. Karolinie Rochowiak i Katarzynie Chwalik) za ciężką pracę oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób uświetnili tegoroczną  akademię.