Kolejny Dzień Języków Obcych za nami!

21.05.2019 r.

Jak co roku w maju odbył sie w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tym razem klasy szkoły podstawowej i gimnazjum, wzięły pod lupę nie tylko kraje angielskiego obszaru językowego, ale także kraje, gdzie językiem urzędowym jest język niemiecki lub hiszpański. Każda klasa wybrała jeden kraj. Były to następujące państwa: Anglia, Walia, Szkocja, Północna Irlandia, Irlandia, Stany Zjednoczone, Australia, Kanada, Nowa Zelandia, Niemcy, Austria, Belgia, Szwajcaria, Luksemburg, Hiszpania, Argentyna, Chile, Kuba, Meksyk, Salwador, Dominikana.

Odbyły się konkursy tematyczne:

• konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną;
  • konkurs na najciekawszy projekt lub gazetkę ścienną;
  • konkurs na najciekawszą scenkę, krótką formę teatralną połączoną z degustacją dań;
  • quiz wiedzy o krajach angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego obszaru językowego;
  • konkurs na Mistrza Słownictwa Klas Gimnazjalnych – Instaling 2018/2019 (finał odbędzie się 28.05.)
  • multimedialny Escape Room.

Niemalże wszystkie klasy doskonale wywiązały się z powierzonych zadań. Jednak na wyróżnienie zasłużyły następujące oddziały: 1a, 4a, 4b, 4c, 5a, 5b, 7a, 8b, 3f gim, 3h gim.

Dla uczniów naszej szkoły przygotowano też wyjątkową niespodziankę. Na zaproszenie p. Lucyny Lutomskiej-Wiśniewskiej, odwiedziła naszą placówkę p. Kristine Wengerek. Pani Kristine jest rodowitą Australijką, która od parunastu lat mieszka w Polsce i uczy języka angielskiego. Przygotowała ona zaskakującą prezentację, podczas której mogliśmy podziwiać piękne, ale zarazem bardzo niebezpieczne zwierzęta Australii, zobaczyliśmy prawdziwy bumerang oraz instrument muzyczny o nazwie didgeridoo. Należy podkreślić, iż uczniowie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać rodzimego użytkownika języka angielskiego 'na żywo’, bez tekstu w podręczniku czy odsłuchu w formie audio. Wszystko działo się tu i teraz! Jeszcze raz dziękujemy pani Kristine za niezapomnianą wizytę…

Dodajmy jeszcze, że w  szkolnej auli mieliśmy okazję podziwiać występ Marty Moczulskiej z kl. 3b gimnazjum, która zaśpiewała zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim. To było naprawdę niezapomniane show!

Dziękujemy wszystkim za współpracę i zapraszamy za rok!

Szczególne podziękowania dla Stanisława Dolaty oraz Alberta Staszaka, którzy jak zwykle czuwali nad prawidłowym nagłośnieniem imprezy.

Lutomska-Wiśniewska