KOSZYKARZE SP 1 GNIEZNO SREBRNYMI  MEDALISTAMI MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI !

29 maja w Opalenicy odbył się Finał Wojewódzki w Koszykówce Chłopców Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju wzięły udział cztery zespoły koszykarzy urodzonych w latach 2003-2005 z Opalenicy, Konina, Ostrowa i Gniezna. W pierwszym meczu SP 1 Gniezno pokonało ZSGE Konin 58-43. W drugim meczu SP 1 Ostrów uległo Gimnazjum w Opalenicy 52-55. W meczu o III miejsce SP 1 Ostrów pokonał ZSGE Konin 67-36. Nasi chłopcy w meczu o złoto po zaciętym meczu prowadząc całe spotkanie w końcowych sekundach ulegli Opalenicy 63 – 62. Tym samym zdobyli srebrne medale i tytuł vicemistrzów Wielkopolski. Warto dodać że chłopcy z Opalenicy to aktualni vicemistrzowie Polski Kadetów. Nasi koszykarze to na codzień zawodnicy klubu MKK Gniezno. Szkołę reprezentowali: Maciej Gorzelany, Eryk Błachowiak, Artur Kozłowski, Kacper Rakowski, Maciej Przykucki, Szymon Borkowicz, Oliwier Kostrzyński, Adam Walkowski, Gracjan Korytowski, Stanisław Hoffman, Jakub Szkudlarek, Piotr Czajka.