KOSZYKARZE ,,JEDYNKI” Z BRĄZOWYMI MEDALAMI MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA!!!

Koszykarze naszej szkoły przyzwyczaili nas do tego, że od kilku lat zdobywają medale w mistrzostwach wojewódzkich. W czwartek 24 maja w Opalenicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo gier w finale wywalczyły sobie szkoły: Sp 1 Ostrów Wlkp., Gimnazjum Opalenica, SP 1 Kościan oraz reprezentacja SP 1 Gniezno. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym i naszej drużynie przyszło w pierwszym meczu spotkać się z bardzo silną reprezentacją SP 1 z Ostrowa Wlkp. Po zaciętym pojedynku i wyrównanym do pierwszej połowy meczu ostatecznie ,,Jedynka” z Gniezna uległa ,,Jedynce” z Ostrowa (42:93). W drugim meczu Gimnazjum z Opalenicy pokonało SP 1 z Kościana (64:16). W meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły z Opalenicy i Ostrowa Wlkp i ostatecznie to Koszykarze SP 1 Ostrów Wlkp.(65:68) cieszyli się ze złotych medali WIMS. Natomiast w meczu o 3 miejsce koszykarze SP 1 z Gniezna pokonali SP 1 z Kościana (60:41) i tym samym nasza drużyna wywalczyła brązowe medale Mistrzostw Województwa.

Gratulujemy i czekamy na ,,złoto” w przyszłym roku!!!

Szkołę reprezentowali: Błachowiak Eryk,Borkowicz Szymon,Czajka Piotr,Domagała Michał,Gorzelany,Maciej,Hoffmann Stanisław ,Kaszyński Gerard, Konowalski Hubert,Korytowski Gracjan,Kozłowski,Rakowski Kacper,Szkudlarek Jakub.