Wielobój Morski 2023

Dnia 17 maja 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w eliminacjach do XVIII Wieloboju Morskiego o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej w ramach projektu „Miasta – Okręty”. Rywalizacja rozpoczęła się w Szkole Podstawowej nr 10 w Gnieźnie, gdzie odbywał się konkurs wiedzy marynistycznej. Nasza drużyna, w skład której wchodzili: Olga Kaźmierczak z klasy 8c, Jakub Smorczewski i Karol Kobrzyński z 8b, dzielnie walczyła, rozwiązując zadania teoretyczne na temat 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo – Minowych, a w szczególności o ORP Gniezno. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Druga część konkursu odbyła się w naszej hali, gdzie sześć szkół podstawowych przystąpiło do zmagań sportowych w wieloboju morskim w następujących konkurencjach: sztafeta z odbijaczem, walka na bomie, rzut kołem ratunkowym i przeciąganie liny. W wieloboju uczestniczyły 7 – osobowe zespoły. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 3. Skład drużyny SP1: klasa 8a: Fudala Fabian, Marecki Oliwier, Zieliński Patryk, klasa 8b: Kobrzyński Karol, Sołtysiak Jakub, klasa 8c: Husak Anton, klasa 7a: Walaszczyk Antoni. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali marynarze ORP Gniezno.