Konwent fantastyki

08.02.19r.  Jak co roku nasza szkoła na zaproszenie Biblioteki Publicznej wzięła udział w organizowany w naszym mieście Konwencie Fantastyki „FANTASMAGORIA”, który w tym roku ma swoją 10 edycję. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprosiła wszystkich adeptów sztuki magicznej oraz dziennikarskiej, na przygotowane z tej okazji warsztaty. Spotkanie rozpoczęło się od specjalnego wywiadu przeprowadzonego z Wiktorem Kolińskim, jednym z twórców Fantasmagorii. Gość opowiedział o swoich ulubionych fantastycznych książkach. W redaktorów wcielili się uczniowie z klasy 5 b, którzy z opiekunem p. A. Galas odwiedzili Oddział Dziecięcej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Redaktorzy zajęli się takimi działami jak: Z życia istot magicznych – aktualności; Z kart historii….; Smoki i nie tylko; Chata krasnala, ogra czy wróżki – z cyklu Wizyta u gwiazdy; Fantastyczne bestsellery – co warto czytać; Ploty i ploteczki z baśni i bajeczki. Praca w zespole redakcyjnym polegała na: zebraniu pomysłów na artykuły; redakcji tekstów; przygotowaniu ilustracji; przedstawieniu gotowych rubryk. W ten sposób powstała gotowa makieta polskiej edycji czasopisma „Prorok Codzienny” znanego do tej pory w świecie Harryego Pottera. Makieta powstawała w wymiarze 3D co utrudniało zadanie. Zobaczcie jak nasi uczniowie poradzili sobie z problemem.