„Dzień Głośnego Czytania ze Słodziakami”

24.10.2019r, uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w uroczystości związanej z ich ulubionymi maskotkami- Słodziakami (uczniowie klasy 2a wykonali nawet niektórych bohaterów z surowców wtórnych- były one elementem dekoracji). Impreza miała na celu propagowanie czytania- także tego głośnego. Dzieci tańczyły w rytm „Słodziakowych” melodii, czytały fragmenty książki o Słodziakach, brały udział w ekologicznych konkursach interaktywnych o tematyce ekologicznej. Ekspertem w tej dziedzinie był gość specjalny: pan Andrzej Duszyński. Nie mogło oczywiście zabraknąć w taki dzień pani Anny Galas. Całość zwieńczył występ klas drugich, które grały na instrumentach zrobionych z surowców wtórnych oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Ekoświat”.