Powrót do szkoły klas IV-VIII Drodzy uczniowie! Chcielibyśmy przyjaźnie powitać Was na nowo w szkole. Aby obniżyć stres i zadbać o stan psychiczny nie będziemy was bombardować kartkówkami, sprawdzianami czy odpowiedziami. Naukę zdalną należy oddzielić grubą kreską i potraktować jako przeszłość. Zależy nam, abyście wrócili do szkoły z zadowoleniem i spokojnie przystosowali się do nowej sytuacji. Wskazówki dla uczniów przed powrotem do szkoły: 1. Warto zacząć przestawiać tryb snu na kilka dni przed powrotem do szkoły, pozwoli to na mniejsze trudności ze wczesnym wstawaniem i dotarciem do szkoły. Dobrze jest stworzyć plan dnia wcześniej, aby mieć poczucie kontroli i zmniejszyć poziom stresu. 2. Zaakceptuj swoje emocje – to nic złego kiedy obawiasz się powrotu lub czujesz złość. Przeżywanie tych emocji jest zupełnie naturalne, chociaż nieprzyjemne. Warto rozmawiać o swoich odczuciach z bliskimi. 3. Daj sobie czas – aby przystosować się do nowej sytuacji potrzeba czasu. Nie poddawaj się zbyt szybko i stawiaj czoła przeciwnościom. 4. Zwracaj uwagę na pozytywy – spędzaj czas ze znajomymi, wróć do swoich zainteresowań, zajęć dodatkowych. Ciesz się z tego za czym tęskniłeś podczas nauczania zdalnego. 5. Poproś o pomoc – nie wahaj się prosić o wsparcie, kiedy sobie z czymś nie radzisz. Nauczyciele, pedagog i psycholog są w szkole, aby cię wspierać. Czasami już sama rozmowa z drugą osobą pozwala spojrzeć na dany problem z innej perspektywy lub poszukać rozwiązań. Wracajcie, czekamy na Was!