XIII Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

Miło jest nam poinformować społeczność szkolną, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie historycznym. Otóż 24.03.2021 odbył się finał XIII Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919. W konkursie wystartowało 3 uczniów naszej szkoły osiągając następujące wyniki : Jakub Stefański kl 7b zdobył 56 pkt i tytuł lauterata III miejsca, Miłosz Śliwiński kl 8a zdobył 40 pkt i tytuł finalisty konkursu, oraz Błażej Miczyński kl 8a zdobył 36 pkt i również tytuł finalisty konkursu. Konkurs odbył się w formie on-line. Konkurs historyczny o Powstaniu Wielkopolskim jest konkursem tematycznym, wymagającym obszernej wiedzy z epoki historycznej i bardzo często szczegółowej, wręcz drobiazgowej wiedzy z przebiegu samego Powstania. Nasi uczniowie musieli zapoznać się z obszerną literaturą na temat Powstania i wreszcie zmagając się trudnościami obecnych utrudnień pandemicznych przystąpili do zawodów finałowych. Dlatego serdecznie gratulujemy im odniesionego sukcesu !!!