FINAŁ ZAWODÓW MORSKICH W ŚWINOUJŚCIU

W dniach 15-17 czerwca reprezentacja uczniów naszej szkoły udała się do Świnoujścia. W sobotę 16 czerwca zmagania w zawodach rozpoczęły się od konkursów sprawnościowych, w których organizatorzy zaskoczyli nieco uczestników zmieniając konkurencję rzutu kołem ratunkowym na rzut rzutką cumowniczą ,,na celność” do koła ratunkowego w której zajęliśmy 4 miejsce. W kolejnych konkurencjach: w biegu z odbijaczem jak i  w przeciąganiu liny drużyna ,,Jedynki” zajęła 2 miejsce,natomiast zdecydowanie wygrała w walce na bomie. Osiągnięte wyniki pozwoliły chłopcom Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie na powtórzenie wyniku z ubiegłego roku i zajęcie II miejsca w XXIV Wieloboju Morskim o Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej.

 

Klasyfikacja końcowa Wieloboju:

 

I miejsce: Świnoujście – 18 pkt,

II miejsce: Gniezno – 16 pkt,

III miejsce: Poznań – 12 pkt,

IV miejsce: Kraków – 12 pkt.

V miejsce: Toruń – 6 pkt.

 

Po zmaganiach sprawnościowych przyszła kolej na XVIII Konkurs Wiedzy Marynistycznej, w którym należy wykazać się wiedzą z zakresu: historii marynarki wojennej, wiedzy z zakresu budowy okrętów wojennych, ceremoniału marynarskiego i umiejętnością wiązania węzłów żeglarskich. W tej konkurencji reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie objęła prowadzenie na początku i nie oddała go do ostatniego pytania.  Dzięki temu Wiktoria Szarzyńska, Inga Kaniasty, Kamil Szarzyński, Maciej Gorzelany cieszyli się z I miejsca w Konkursie Wiedzy Marynistycznej wyprzedzając reprezentacje Torunia i Poznania.

 

Skład reprezentacji Wieloboju:Stanisław Hoffman, Marcel Światłowski, Gracjan Korytowski, Mateusz Prus, Adam Walkowski, Kacper Rakowski, Jakub Szkudlarek, Hubert Konowalski.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

« z 7 »