X Młodzieżowe Dni Historii

„ A co byłoby, gdyby …?” Takiego pytania nie usłyszeli uczestnicy Młodzieżowych Dni Historii w Gnieźnie. Przedstawiciele 10 szkół naszego miasta i powiatu wykazali się ogromem wiedzy dotyczącej zrywów niepodległościowych XVIII – XXw. Komisja konkursowa w składzie: pani mgr Katarzyna Konieczna (zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie), pani mgr Elżbieta Sobecka (kierownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu Filia w Gnieźnie) oraz mgr Anna Dziel (doradca metodyczny nauczycieli wos i historii miasta Gniezna) po skrupulatnej analizie i ocenie odpowiedzi zespołów wskazała, iż w jubileuszowej dziesiątej edycji spotkań z historią zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Milenium, drugie miejsce zajęli przedstawiciele SP 6, a na trzecim uplasowali się uczniowie SP 3. Koledzy z naszej szkoły zajęli ex-aequo VI miejsce. Brawo!!! Serdecznie gratulujemy siódmoklasistom, dogrywka była naprawdę zacięta! Konkurs pod hasłem „Niepodległa” odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna, pana Tomasza Budasza. Do zobaczenia za rok w „Jedynce”!

mgr Małgorzata Stefańska, pomysłodawczyni MDH i mgr Anna Dziel

nauczycielki historii w Szkole Podstawowej nr 1 w Gnieźnie