Mała wycieczka do wielkiego zamku…

15.06.2018 r. miała miejsce trzyosobowa wycieczka do … Malborka. Udział w niej wzięli laureaci Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim: Weronika Cabanek z klasy 3e  i Jakub Sufleta z klasy 3a wraz z opiekunem Małgorzatą Stefańską. Wyjazd sponsorowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1. Nasi laureaci w ten sposób podsumowali trzyletnie przygotowania i  udział w trudnym konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

17 marca 2018 r. Weronika i Jakub wraz z Karoliną Zygałą z klasy 2f, Weroniką Chrząstkowską z klasy 2b i Jakubem Stefańskim z klasy 4b brali udział w finale tego Konkursu i zostali jego laureatami. 25.04.2018 r. oboje odebrali w Poznaniu tytuł laureata i nagrody książkowe wraz  z dyplomami. Znaleźli się oni w gronie zwycięzców spośród ponad 600 uczestników tego finału.

Wyprawa do Malborka to forma podziękowania naszym uczniom za ich trud, ciężką pracę i przede wszystkim siłę i wiarę we własne możliwości. Dzięki tym  cechom charakteru i osiągnięciom zostali oni również szkolnymi Talentami Roku 2018. Jesteśmy z was dumni!

Relacjonowała: Małgorzata Stefańska