Wycieczka do Warszawy

Dnia 16 maja 2018 roku klasy 2B i 3C udały się na wycieczkę do Warszawy, zorganizowanej przez panie: M. Stefańską, J. Kowalską, E. Winkowską, I. Mańkowską. O godzinie 5:10 wyjechaliśmy z Gniezna i tak oto, zaczęła się nasza podróż…
Rozpoczęliśmy ją od zwiedzania Parku Łazienkowskiego tuż po przyjeździe do stolicy. Nasza pani przewodnik okazała się być niezwykle interesującą kobietą, która przedstawiła nam historię parku, tłumacząc jego nazwę, okoliczności powstania, a także przeznaczenie. Następnie po zakwaterowaniu w hotelu i smacznym obiedzie dojechaliśmy do Pałacu w Wilanowie – pokaźnego obiektu, z którego ścian poczuć jeszcze można było zapach dawnych lat, w których żył król Jana III Sobieski i jego żona,
Marysieńka. Na sam koniec przebrani w XVII – wieczne stroje, nagraliśmy film. Dzień zakończył się w Teatrze Buffo, gdzie naszym oczom ukazało się wzruszający, pełen emocji, cudowny musical pt. Metro. Jednak, żeby poczuć jego klimat, trzeba samemu usiąść na warszawskich fotelach i bez reszty oddać się panującej tam atmosferze.
Drugi dzień także był wspaniały! Poznaliśmy miasto od środka, chodząc jego ulicami razem z poznaną już wcześniej przewodniczką. Mimo niesprzyjającej pogody zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, Rynek Starego Miasta, Pomnik Syrenki. O 15:00 udaliśmy się w podróż powrotną. Ostatnie godziny spędziliśmy w radosnej atmosferze w autokarze.
Wycieczka była z pewnością dla każdego z nas fascynującym i niezapomnianym przeżyciem. Pojechaliśmy do Warszawy i zabraliśmy jej cząstkę tu, do Gniezna, żeby mimo to spoglądać w jej kierunku z utęsknieniem.

Wiktoria Szarzyńska, klasa 2b